arrow
arrow
Günümüz şartlarında yoğun kullanım alanları açılan granit ve mermer işleri konusunda yılların deneyimi ve alanında uzman personeller ile sektörün liderlerinden olan Sekmanlar Granit & Mermer 1992 yılında Furkan Mermer olarak Malatya’da faaliyete başlayıp yoluna devam etmektedir. Devamı >>

Çalışmalarımızdan

Çeşmelere köylerde, sokaklarda, camilerde rastlamaktayız. Eski zamanlarda hayır işi olarak sıklıkla yaptırılırdı. Çeşmelerin üzerlerindeki oymalarda yaptıran kişiye ait bilgiler okunabilmektedir. Eski çeşmeler incelendiğinde, mermer ve granit kullanıldığı gözlemlenebilir. İnsanların kullanımına sunulan bir yapının uzun yıllar dayanması beklenir. Yaptıracağınız çeşmenin kalıcılığı için malzeme olarak kullanılan taşın türüne dikkat edilmelidir.

Sizde insanların kullanımına sunmak için bir çeşme yaptırmak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Malatya mermer ile yaptıracağınız çeşme, uzun yıllar anınızı yaşatacaktır. Evinize ve bahçelerinize dekorasyon amaçlı da çeşme yaptırmak isteyebilirsiniz. Daha şık ve parlak bir görünüm için Malatya granit doğru bir seçim olacaktır. Üstelik granit, mermerden daha dayanıklı bir taştır.