arrow
arrow
Günümüz şartlarında yoğun kullanım alanları açılan granit ve mermer işleri konusunda yılların deneyimi ve alanında uzman personeller ile sektörün liderlerinden olan Sekmanlar Granit & Mermer 1992 yılında Furkan Mermer olarak Malatya’da faaliyete başlayıp yoluna devam etmektedir. Devamı >>

Çalışmalarımızdan

Granit ve mermer, inşaat sektöründe tercih edilen taşlar arasındadır. Hem granit hem de mermer dayanıklı taşlar olduğundan pek çok yerde kullanılabilmektedir.  Mermer mutfak tezgahlarında, zemin kaplamalarında, basamak kaplamalarında ve banyolarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Malatya mermer ise özel işçiliği ve kaliteli malzemeleri ile sektörün ihtiyacı olan bu malzemeleri temin etmektedir.

Granit mermere göre daha lüks bir görünüme sahiptir. Mermer parlak bir taş olsa da zamanla parlaklığını yitirebilir. Granit ise onlarca yıl bakılmasa bile parlaklığını koruyacaktır. Parlak ve asil görüntüsü nedeniyle dekoratif amaçlarla kullanıma uygundur. Zemin kaplamaları, mutfak tezgahları ve banyolarda tercih edilebilir. Dayanıklılık açısından da mermerden çok daha üstündür. Malatya granit ile inşa edilen evler, fark yaratacaktır.