arrow
arrow
Günümüz şartlarında yoğun kullanım alanları açılan granit ve mermer işleri konusunda yılların deneyimi ve alanında uzman personeller ile sektörün liderlerinden olan Sekmanlar Granit & Mermer 1992 yılında Furkan Mermer olarak Malatya’da faaliyete başlayıp yoluna devam etmektedir. Devamı >>

Çalışmalarımızdan

Mermer, mezar yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ucuz ve sağlam bir taş olması ile müşterilerin ilk tercihleri arasındadır. Malatya mermer, mezar yapımında kaliteli mermer ile ince işçiliği bir araya getirmiştir. Toprak yapısı ve iklim şartları elverişli olduğu sürece, mermerden yapılmış bir mezar uzun süre dayanacaktır ancak zamanla yapısında bozulmalar meydana gelebilir. Bu nedenle tamamen mermerden yapılmış mezarlar yerine bir kısmında granit bulunduran mezarlar tercih edilmelidir.

Granit, mermerden üç kat daha dayanıklı bir taş olma özelliğine sahiptir. Doğada elmastan sonra en dayanıklı taş türüdür. Parlak görünümünü çok uzun yıllar boyunca koruyabilir. Hava şartlarından ve darbelerden kolay kolay etkilenmez. Mezar gibi bir kere yaptırılacak bir yapının en sağlam taşlardan yapılmış olması önemlidir. Malatya granit ile yapılan mezarlar, kuşaklar boyu ziyaret edilebilecektir.